czwartek, 29 sierpnia 2013

Wydział Dyscypliny MZPN podjął decyzję

Wydział Dyscypliny MZPN zdecydował się przyznać Polonii Warszawa walkowera za mecz rozegrany 17 sierpnia z KS Łomianki. Mecz został przerwany w 36. minucie po burdach wszczętych przez kiboli Legii oraz miejscowych sympatyków KS Łomianki. MZPN zdecydował jednocześnie, iż całkowitą winę za zainstniałą sytuację ponosi organizator meczu, a tym samym odrzucone zostało odwołanie prezesa klubu z Łomianek Grzgorza Pachutko. O walkowerze i wyniku 3:0 dla warszawskiej Polonii poinformował PAP wiceprezes MZPN ds. bezpieczeństwa Mirosław Starczewski. Nie wiemy jednak, jak potraktować bramki strzelone podczas meczu w Łomiankach. My postanowiliśmy je zaliczać do klasyfikacji strzelców chyba, że MZPN zdecyduje inaczej. W takiej sytuacji Polonia dysponuje imponującym bilansem bramkowym. Czarne koszule w 3 meczach zdobyły 9 bramek, a straciły tylko jedną. Jednak ta jedna bramka kosztowała Polonię stratę 3 punktów na własnym stadionie.