czwartek, 1 sierpnia 2013

Faza pucharowa turnieju o "Puchar Pamięci Małego Powstańca"

Drużyny Fortuny Duesseldorf i 303 PSC Northampton zmierzą się w finale VI edycji Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”. Mecz odbędzie się w piątek o godz. 11.00 na stadionie warszawskiej Polonii.

Niezwykle zacięta rywalizacja toczyła się o zajęcie pierwszego miejsca w grupie B. W bezpośrednim spotkaniu konkurentów o grupowy prymat Fortuna Duesseldorf prowadziła już 3:1, następnie Karpaty Lwów wyszły na prowadzenie 4:3, jednak niemieccy piłkarze w ostatnich sekundach meczu doprowadzili do wyrówania. Dzięki temu, w wyniku lepszego bilansu bramkowego, wygrali grupę i awansowali do finału.

O trzecie miejsce Karpaty zagrają z najlepszym polskim zespołem turnieju – Przyszłością Włochy (godz. 10.00). W meczu o miejsce piąte zmierzą się Polonia Warszawa i Kosa Konstancin, a o siódme miejsce FK Lwów z Milanem Milanówek (oba spotkania o godz. 9.00).

O godzinie W uczestnicy turnieju złożyli kwiaty pod pomnikiem Małego Powstańca na Podwalu. Następnie na dziedzińcu stadionu Polonii odbył się Piknik Powstańczy.

Mecze zaplanowane na piątek (faza pucharowa):

9:00 - Mecz o VII miejsce
  • FK Lwów - Milan Milanówek
9:00 - Mecz o V miejsce
  • Polonia Warszawa - Kosa Konstancin
10:00 - Mecz o III miejsce
  • Przyszłość Włochy - Karpaty Lwów
11:00 - FINAŁ - Mecz o I miejsce
  • 303 PSC Nothampton - Fortuna Dusseldorf

Grupa A
Mecze czwartkowe:

Polonia – Northampton 1:5
FK Lwów – Northampton 2:4
Polonia – Przyszłość Włochy 0:2


Grupa B
Mecze czwartkowe:

Milan Milanówek – Fortuna 0:13
Karpaty Lwów - Fortuna 4:4
Milan Milanówek – Kosa Konstancin 1:8


Tabela grupy A

1. 303 PSC Northampton - 9 pkt. (13:4)
2. Przyszłość Włochy - 6 pkt. (8:6)
3. Polonia Warszawa - 3 pkt. (9:7)
4. FK Lwów - 0 pkt. (4:17)


Tabela grupy B

1. Fortuna Duesseldorf - 7 pkt. (34:4)
2. Karpaty Lwów - 7 pkt. (27:4)
3. Kosa Konstancin - 3 pkt. (8:31)
4. Milan Milanówek - 0 pkt. (1:31)


W zawodach biorą udział drużyny piłkarskie roczników 2002 i młodszych z kraju i zagranicy. Celem imprezy jest upamiętnienie najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego oraz budowanie atmosfery przyjaźni pomiędzy młodymi sportowcami różnych narodowości. Organizatorem imprezy jest Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego, współorganizatorem Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Projekt współfinansuje Urząd m.st. Warszawy oraz Sejmik Województwa Mazowieckiego oraz wiele znanych firm.źródło: Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz