środa, 24 lipca 2013

Porażka w Radości

Po pierwszym sparingowym meczu odradzającej się Polonii z drużyną Startu Otwock, który nasza drużyna wygrała 1:0 przyszedł czas na kolejny sprawdzian przed nadchodzącym sezonem. Niestety tym razem na naszą ekipę został wylany kubeł zimnej wody. Trener Piotr Dziewicki sprawdził podczas dzisiejszego meczu wielu zawodników, gdyż w pierwszej połowie zagrał inny skład, a w drugiej inny. Dodatkowo miały miejsce również pojedyncze zmiany w drugiej połowie.

Pierwsza część spotkania w wykonaniu podopiecznych Dziewickiego była zupełnie bezbarwna. Czarne Koszule często utrzymywały się przy piłce, ale nie potrafiły stworzyć sobie dobrej sytuacji strzeleckiej. W końcu w 35 minucie padła bramka na 1:0 dla drużyny gospodarzy. Należy zauważyć, że w czasie całego spotkania drużynę prowadził Emil Kot, który przyjmował wskazówki od trenera Dziewickiego, który przyglądał się meczowi z boku.

Druga połowa to zupełnie nowy skład i w moim odczuciu dużo lepsza gra naszej drużyny. W bramce bardzo dobrze spisywał się Michał Dudek, który niestety okazał się bezsilny w 50 minucie, kiedy sędzia wskazał na jedenasty metr po faulu na zawodniku z drużyny PKS Radość. Padła bramka numer dwa i Polonia była już w bardzo ciężkiej sytuacji. W 65 minucie na boisko weszło kilku nowych zawodników, a wśród nich znalazł się Jacek Kosmalski. Zawodnik zdecydowanie wyróżniał się na boisku i było u niego widać swobodę ruchu. Jednak nie miał od zbyt wielu sytuacji, a mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. Warto dodać, że głównym atutem PKS-u była siłą fizyczna i budowa ciała jego zawodników. Nasi chłopcy muszą zwyczajnie więcej czasu spędzać na siłowni :).

Należy zwrócić uwagę, iż na jak odradzającą się Polonię, nie zdaliśmy tego egzaminu, jako kibice. Na meczu pojawiło się może kilkudziesięciu kibiców Polonii. Odniosłem wrażenie, że kibiców drużyny gospodarzy było mniej więcej tyle samo. Pojawili się również kibice Legii, którzy nie dopingowali PKS-u, a jedynie wyklinali naszą ekipę. W sektorze gospodarzy, tuż przed przerwą spłonęło kilka szalików Polonii.

PKS Radość - POLONIA Warszawa 2:0 (1:0)
35' Mariusz Boniec, 50' Dominik Dukalski (k.)
kibiców: ok. 200

Skład Polonii:
(I połowa): Konrad Maciątek – Mateusz Konaszewski, Piotr Tyburski, Tomasz Dudek, Jacek Karbowniak – Kacper Pietrzak, Bartłomiej Gołaszewski, Patryk Chmielewski, Michał Kropiewnicki – Patryk Linka, Bartosz Jałocha.
(II połowa): Michał Dudek (65' Łukasz Rączka) – Damian Maleszyk, Patryk Grala, Aleksander Fogler, Daniel Strus – Piotr Cudny (80' Bartłomiej Kozik), Patryk Kamiński (80' Bogusz), Marcin Kozłowski (65' Maciej Biernacki), Bartłomiej Kucharski (65' Nazar Litun) – Marcin Tomczykowski (65' Adrian Rowicki) – Michał Madej (65' Jacek Kosmalski).

Skład PKS Radość:
Testowany bramkarz nr 1 (46' Testowany bramkarz nr 2) - Maciej Jaworski (60' Jerzy Pędich)Marcin Skrzyński (65' Michał Wąsowski), Zawodnik Testowany nr 1 (46' Arkadiusz Kowalski), Wojciech Kociński - Andrzej Kociński (60' Adam Jastrząb), Zawodnik Testowany nr 2 (46' Łukasz Budryk), Marcin Adamkiewicz (60' Zawodnik Testowany nr 4),Konrad Kryśkiewicz (46' Zawodnik Testowany nr 3) - Dominik Dukalski, Mariusz Boniec (46' Zawodnik Testowany nr 5)